להכיר את קובה

טיול מאורגן ועטור שבחים לקובה ל- 12 לילות, כולל וורדרו!

הנחה מיוחדת במשך החודש הראשון לפתיחת האתר!

ימים
שעות
דקות
שניות

למה קובה? למה דווקא עכשיו...?

קובה מתפרסת על שטחו של אי צר, ארוך והגדול באיים הקריביים, "ארץ חמדה" כפי שתואר על ידי קולומבוס עם גילויו ב – 1492.

חופים מפורצים, ערים קולוניאליות יפהפיות, מוסיקה, סיגרים ואנשים נפלאים הם רק חלק מהמאפיינים את ארצו המאומצת של צ'ה גווארה, שהיה מיתוס עוד בחייו. הבידוד והחרם האמריקאי הותירו את קובה בשלהי שנות החמישים, ענייה ונחשלת אך שמחה בחלקה. הערים הקולוניאליות מציעות שילוב יוצא דופן של פאר שחלף, אדריכלות קולוניאלית, מכוניות ישנות, אזרחים מאירי פנים, מוסיקה וריקוד.

למרות מאמציה האדירים של מעצמת העל הצפונית לה, השמש עדיין זורחת על קובה. זהו האי הגדול ביותר והכי פחות ממוסחר בקריביים ואחד המעוזים האחרונים של הקומוניזם בעולם. האמברגו האמריקאי על קובה מנע מהמוני תיירים לגדוש את האי במשך שנים רבות, אולם לאחרונה יש התעוררות תיירותית רבה, והקובניים הם ידידותיים ומכניסי אורחים.

בעמקים הפוריים מגדלים קפה, טבק, סוכר, תפוזים ושאר גידולים טרופיים. חופי קובה הנפלאים מציעים נופש מפנק בים הכחול לצד מועדוני הסלסה ובתי המוסיקה התוססים. העבדים האפריקניים הביאו לקובה מקצבים וריקודים שהשתלבו היטב עם הגיטרות והמלודיות הספרדיות ואלה התפשטו ברחבי אמריקה הצפונית והדרומית כאחת. האווירה ברחובות מתחממת רק כאשר רוקדים כאן צ'ה צ'ה צ'ה וסלסה משלהב והרעש החזק ביותר הוא של המכוניות האמריקניות הענקיות המשייטות ברחוב.

זוהי חוויה שונה ומיוחדת, שכדאי מאוד לחוות לפני שקובה תיישר קו עם המאה ה- 21...

פירוט המסלול לפי ימים

טיסה מת"א דרך יעד ביניים והגעה להוואנה בירת קובה.
הנהג המקומי ימתין בשדה התעופה, יקבל את פניכם ויעזור בהתארגנות, נסיעה ברכב שכור וממוזג למלון 4 כוכבים שיוזמן עבורכם מראש.
לאחר ההתארגנות (בהתאם לשעת הגעת הטיסה) ניתן לצאת לארוחת ערב במסעדה ולאחר מכן לבילוי באחד מהמועדונים הקובניים בהוואנה וחזרה ללינה במלון בהוואנה.

לאחר ארוחת הבוקר נצא לטיול מעניין בהוואנה עם הנהג / מדריך מקומי.
העיר הוואנה המונה היום יותר מ- 2 מיליון נפש. נוסדה לפני כמעט 500 שנה. ממצודת הנמל שלה הפליגו שיירות ספינות הים הספרדיות, שנשאו את אוצרות הזהב והכסף השדודים של האינדיאנים. בטרם המהפכה של פידל קסטרו וחבריו, הייתה הוואנה עיר של בתי הימורים ותענוגות. האווירה העליזה של הוואנה התחלפה זה מכבר בדלות ובעוני, אך היות שלא נמצא עד היום די ממון להפוך את הוואנה לעיר מודרנית, הרי שאווירתה וחזותה הארכיטקטונית העתיקה נותרו כמעט ללא שינוי וברחובות נוסעות עדיין מכוניות אמריקאיות עתיקות… בסיור נבקר בכיכר המהפכה, נראה את האוניברסיטה של הוואנה ונגיע לסיור בהוואנה העתיקה, שם נראה את הקתדראלה ונבקר ב 4 כיכרות הציוריות של העיר, נטייל רגלית ברחובות הצרים והיפים, נבקר במוזיאון הרום שם תראו את תהליך ייצור הרום מקנה הסוכר ותטעמו סוגי רום, נראה את ה"קפיטוליו" – העתק בניין הקפיטול מוושינגטון, את התיאטרון ב"פראדו" ואת הארמונות של משפחות עשירות שהפכו לאחר המהפכה למוזיאונים ומלונות.
כמו ארמון הנשיאות ומוזיאון המהפכה עם הסירה גרנמה בה הגיעו פידל וצ'ה גווארה
ארוחת צהרים במסעדה והמשך סיור וביקור באחד מבתי הכנסת שבהוואנה ומפגש עם אנשי הקהילה היהודית, ביקור ב"קמרה אוסקורה" מתקן אופטי של עם מראות הנותן אפשרות לתצפית חיה של העיר, אחת מתוך כמה עשרות בודדות ברחבי העולם, מתוארת בכתביו של ליאונרדו דה וינצ'י. נסיעה לאורך המליקון, הטיילת שלאורך חוף ימה של הוואנה ולצידה בניינים קולוניאלים יפים, ביקור בשכונת וודאדו ובמבצר היפה אליו נגיע לאחר נסיעה במנהרה קצרה מתחת לים, המפרץ של הוואנה ונערוך תצפית על כל הוואנה.
חזרה למלון, יציאה לארוחת ערב ובילוי באחד מהמועדונים בהוואנה בהם יש הופעות.

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בקצה המערבי של האי קובה. נסיעה למחוז פינר דל ריו. האזור הפורה והירוק המכונה "הגן של קובה", נעצור לביקור מיוחד בקהילה האקולוגית לאס טראסס המנהלת את עצמה כ"קיבוץ" קובני . נשמע על חיי הקהילה ונבקר בשמורת הטבע שבמקום, במקום יש מסלול טיול נחמד ואף קנופי (אומגות) קטן מעל האגם משם נסיעה לגן הסחלבים של סורואה ובמידה ותרצו – טיול רגלי אל המפל של סורואה, המשך לעמק ויניאלס שם שוכנת העיירה הקטנה ויניאלס מורדות ההרים עוטרים את העמק המשובץ בחלקות טבק וגידולי ירקות ופירות, חוואים מקומיים רוכבים על סוסיהם בין חוות גידולי הטבק והכול ירוק ורענן… העיירה הקטנה מוצלת בשדרות עצים, רחובה הראשי תחום בטורי קשתות נישאות על עמודי עץ ובכיכר העיר ניצבת כנסייה גדולה וישנה בסגנון ספרדי עתיק.

לאחר ארוחת הבוקר ביקור בעמק הנפלא, כאן מגדלים את עלי הטבק הטובים בעולם והאזור היה מיושב לפני מאות שנים. נערוך תצפית מרהיבה על העמק ונצא לסיור בעמק שיכלול ביקור בבית חוואי המגדל טבק וביקור בבית ייבוש עלי הטבק, ניתן לשלב רכיבה על סוסים בין המטעים ובתי החקלאים. ביקור במערת האינדיאני, מערת נטיפים בה זורם נחל קטן שנשוט עליו בסירות ונצא מצידה השני, ארוחת צהריים במסעדה קובנית וביקור בציור הקיר הפרהיסטורי הענק והצבעוני. בסיום אחר הצהריים, טיול רגלי ברחוב הראשי של ויניאלס, עיירה קטנה ושקטה, ארוחת ערב ויציאה לבילוי במועדון. לילה נוסף בקאזה בויניאלס.

בבוקר נסיעה לפינר דל ריו, עיר המחוז הקטנה הנמצאת כ 25 ק"מ מויניאלס, ביקור במפעל סיגרים מקומי בו תראו את מלאכת הכנת הסיגרים בעבודת יד מדויקת וביקור בעיירה, המשך נסיעה להוואנה וסיור בעוד אתרים כמו מבצר השומר על המפרץ, שכונות כמו מירמאר וביקור ברובע הסיני ובמרכז הוואנה, הגעה לקאזה בהוואנה והתארגנות, אפשרות ביקור בחופי הוואנה המערביים.
בערב, יציאה לארוחת ערב ובילוי באחד מהמועדונים.

בבוקר, נסיעה לבקר בקוחימר, כפר הדייגים הקטן בו נהג הסופר ארנסט המינגווי לבקר ולצאת למסעות הדייג יחד עם הדייגים הקובניים ששימשו לו כהשראה לכתיבת "הזקן והים" כמו כן ניתן לבקר בעוד מספר אתרים מעניינים בעקבות המינגווי, בבית שבו התגורר רוב שנותיו בקובה, חוות המינגווי, בבית תראו את אלפי הספרים וחפציו האישיים כפי שנותרו משנת 1960, חזרה לקאזה בהוואנה ובערב תצאו למסעדה טובה ולמועדון קובני עם הופעת קברט מרשימה או ריקודים.

לאחר ארוחת הבוקר, נעזוב את הוואנה ונצא לכיוון סיינפואגוס, בדרך ניתן לבקר בשמורת גואמה ולעשות שייט לאי האינדיאנים, לאחר מכן תעצרו לביקור קצר והסבר על "מפרץ החזירים" ותבקרו במערת הדגים, בריכה שנמצאת במקום בו התמוטטה תקרת מערה המחוברת בתעלה תת קרקעית לים, אפשר לשחות ולשנרקל במקום, לאחר מכן נגיע לסיינפואגוס עיר נמל המכונה "מאה הלהבות", עיר הבנויה בסגנון צרפתי זכר למורשת המתיישבים הצרפתים, נטייל במדרחוב ובכיכר המרכזית, בתיאטרון טומאס טרי, קולומבוס הגיע אל מפרץ זה במהלך מסעו השני לאמריקה ומכאן יצא במאה ה -19 נבקר במרכז העיר, נראה בנינים יפים ועיר עם מוטיבים צרפתיים, בכיכר חוסה מרטי, בארמון הבנוי בסגנון מרוקאי, פלאסיו דה ואיה ומהגג שלו תצפית למפרץ ונערוך תצפית אל הים לאורך הטיילת של סינפואגוס, לינה בקאזה.
יציאה לארוחת ערב ובילוי באחד ממועדוני סיינפואגוס, טיול רגלי בלילה בטיילת לאורך הים שם תפגשו קובניים וקובניות שיוצאים לבלות עד השעות הקטנות.

לאחר ארוחת הבוקר נסיעה לעיירה קומאניאגואה הסמוכה ומשם בכביש מפותל ויפה לשמורת אל ניצ'ו, שם תטיילו ברגל תעברו גשרונים קטנים ותעלו במס' מדרגות, יש שם מפלים ובריכות ואף ניתן לרחוץ בבריכת המים (הקרים) מתחת למפל, בסיום הביקור נסיעה אל העיר טרינידד בכביש הנמתח ברובו לאורך הים, הגעה לעיר טרינידד היפה והתמקמות בקאזה הנמצאת בעיר, סיור ראשוני במרכז העיר ככול שיותיר הזמן או נסיעה ל"לה בוקה", כפר קטן הנמצא על חוף הים, לאחר ההתארגנות, יציאה לארוחת ערב ולבילוי בעיר, יש בה גלריות ומס' בתי קפה נחמדים.

לאחר ארוחת הבוקר, נצא לסיור בטרינידד, בעיר העתיקה ובאתרים המרכזיים, בין הסמטאות המרוצפות בחלוקי נחל, הבר המפורסם "לה קנצ'נצ'ארה" שם נאזין למוסיקה קובנית מסורתית ונטעם את המשקה המפורסם המכיל רום ודבש, משם נמשיך לביקור במוזיאון המקומי (מוזיאון הרומנטיקה ומוזיאון העיר הממוקמים שניהם במבנים שבהם גרו משפחות עשירות וארמונות אלו הפכו למוזיאונים) ובכיכר המרכזית – פלאסה מיור.
בסמטאותיה של טרינידד יש שוק מקומי מקסים וכדאי לבקר בו.
נסיעה לבקר בחוות איסנגה, אחת מחוות הסוכר שפעלו בעמק תחנות הסוכר שם נמצא עדיין מגדל התצפית המקורי ממנו היו משקיפים על העבדים שלא יברחו מעבודתם, ניתן לטפס ברגל לתצפית יפה, לטרינידד יש חוף ים מהיפים בקובה (חוף אנקון) הנמצא כ 10 ק"מ ממרכז העיר, ניתן לבלות מעט אחר הצהרים בחוף.
בערב, יציאה לבילוי בטרינידד, זהו מקום מיוחד מלא במורשת ובתרבות ואווירה נהדרת.

לאחר ארוחת הבוקר, נעזוב את טרינידד לכיוון סנטה קלרה, בהגעה לסנטה קלרה נבקר באתר ההנצחה של ארנסטו צ'ה גווארה, ובאתר טראן בלינדדו, הרכבת המפורסמת שהותקפה ע"י צ'ה גווארה ולוחמיו על מנת לנתק את קו האספקה של הרודן הקובני – בטיסטה, כמו כן במקום בית קברות יהודי, נמשיך בנסיעה דרך האוטוסטרדה לוורדרו
נסיעה דרך כפרים קטנים ויפים עד וארדרו, אזור הנופש הגדול ביותר באיים הקריביים אשר פעם היה המועדף על האמריקאים עוד לפני המהפיכה שהיו מגיעים לקובה לחופשתם, זהו חצי אי עם מלונות וחופים מעולים, רצועת חוף ארוכה "החופים הלבנים", תתמקמו במלון 4* קבלת חדרים במלונות היא בדרך כלל משעה 15:00 – 16:00
הלינה בוורדרו במלון ריזורט, כל האירוח על בסיס הכול כלול.

לאחר ארוחת הבוקר, תצאו עם המלווה שלכם לסיור באזור, תראו את העיר קארדנס ותשמעו הסיפור על הילד אליאן גונזלס שאמו הבריחה אותו למיאמי, תראו חווה חקלאית מעניינת שמשולבות בה עבודות אומנות ופיסול מקומי
אפשר לבקר בעיירה וורדרו ואף לעשות קניות של עבודות אומנות מקומית, אופציות נוספות לטיול באזור כמו: מערת סטורנו (מערת נטיפים שבקרקעיתה ניתן לשחות) העיר מטאנזאס ומוזיאון בית המרקחת, בסיום, חוזרים למלון לארוחת צהריים, נפרדים מהנהג והרכב ונהנים מהחוף של המלון, לרשותכם פעילות ימית, בריכות שחיה ורצועת חוף יפה, בוורדרו יש גם מרכזי קניות מקומיים.
ארוחת צהריים, כיבודים ושתייה חופשי במלון – האירוח על בסיס הכול כלול
ארוחת ערב במלון ובילוי במלון ו/או במועדונים קובניים בעיירה וורדרו הסמוכה.

במהלך היום ניתן לבלות בכייף בחוף המלון, לרשותכם פעילות ימית, בריכות שחיה ובילוי ברצועת החוף הארוכה, כולל פעילות ימית כאמור, המלון כולל: 3 ארוחות ביום + ארוחות ביניים, כיבודים ושתייה חופשי במלון – האירוח על בסיס הכול כלול
תוכלו לשלב ביום הזה יציאה לשייט בקטאמרן, סירה גדולה השטה בין איים קטנים ועוצרת מידי פעם בחופים חבויים קטנים ומדהימים, עצירה לשחייה ושנורקלים, זהו שייט ליום שלם ויש גם שייט בן שעתיים אחר הצהריים לקראת השקיעה (מומלץ…) יש גם אופציה לטיול ג'יפים בנהיגה עצמית, כל זה, ניתן לקנות ולשלם ישירות במלון. ארוחת ערב ובילוי במלון (הופעות וריקודים).

לאחר ארוחת הבוקר בילוי עד 12:00 שעת פינוי חדרים, נסיעה (הסעה פרטית שתוזמן מראש) ב"דרך הלבנה" – VIA BLANCA. אחד הכבישים היפים בקובה, זו דרך רצופת גשרים, עצירה לתצפית המשקיפה על עמק היומורי מהגשר הגבוה והמרשים בקובה, נסיעה לשדה התעופה בהוואנה לקראת טיסתכם חזרה.

מחירים

מחיר לאדם עבור 2 מטיילים: 2135 1900 יורו! (בחדר זוגי)
מחיר לאדם עבור 4 מטיילים: 1770 1590 יורו! (ב- 2 חדרים זוגיים)
מחיר לאדם עבור 6 מטיילים: 1425 1280 יורו! (ב- 3 חדרים זוגיים)

תוספת עבור ויזה לקובה: 50$ בלבד לאדם.
יש לספק צילומי דרכונים ואנו ננפק אותה עבורכם.

חשוב לנו להדגיש:
המחירים עשויים להשתנות מעט בהתאם למחירים במועד ההזמנה.
ניתן להוזיל את עלות השהות בקובה ע"י הפחתת מספר הלילות במלונות לטובת לילות בקאזות.

מומלץ להגיע לקובה עם יורו (EUR) ולא עם דולר.
המטבע המקומי בשימוש התיירים הינו קוק (CUC).

מפת המסלול

המחיר כולל:

המחיר אינו כולל: