טיול מאורגן לקובה וקוסטה ריקה

למשך 16 ימים, מ- 21.1.20 ועד 6.2.20

הטיול בארגון חברת "מסעות" - טיולי איכות גיאוגרפיים

Masaot Logo

אז מה צפוי לנו בקצרה...?

Bienvenido to Pura Vida – ברוכים הבאים לחיים הטובים של מרכז אמריקה בהדרכתי !

קובה – הגדולה מארצות איי הקריביים אשר מתאפיינת באווירה ייחודית ובשמחת החיים של תושביה בו למרות מגבלות הממשל הקומוניסטי של קסטרו אשר אחראי על מגבלות רבות בחייהם. הזמן בקובה עומד מלכת ואין כיום מקום בעולם בו אפשר להרגיש את המשטר כפי שהוא קיים, אך לא עוד להרבה זמן עקב ההתפתחויות הדרמטיות מול ארה"ב… בטיולינו תכירו את ההיסטוריה המעניינת, הטבע והתרבות המקומית. חשוב לנצל ביקור באי תחת הממשל הנוכחי משום שלא ידוע מה יהיה לאחר ימי קסטרו בשלטון ואיך ישפיע הסכם השלום עם אמריקה.

קוסטה ריקה – מדינה טרופית השייכת לרצועת ארץ האש שוכנת במרכז אמריקה ובעלת עושר עצום של חי וצומח ייחודי לאזור.הרי געש מעינות חמים וחופים מזמינים… הצטרפו אלינו לטיול מושקע ואיכותי אשר תוכנן לאחר מחשבה רבה על מנת ליצור תוכן עשיר וייחודי כמידת האפשר, ובעיקר, עם הרבה אהבה לשתי מדינות קסומות אלו…

פירוט המסלול לפי ימים

Havana

יום מספר 1 | 21.01.2020 | ת"א - טורנטו - הוואנה

נצא מנתב"ג בטיסה לקובה דרך נחיתת ביניים קצרה בטורנטו. לאחר הנחיתה, בקובה ונסיעה לא ארוכה, נגיע אל הוואנה, העיר הגדולה ביותר בקריביים – בירתה של קובה ומרכז החיים בה. העיר משמרת את אווירת המאה הקודמת וזרועה במבנים קולוניאליים שמעידים על אווירת פאר ששררה בעיר בזמנים אחרים. לאחר הנחיתה וסידורי ההגירה, ניסע אל בית המלון. לינה בהוואנה
הוואנה העתיקה

יום מספר 2 | 22.01.2020 | הוואנה העתיקה

הבוקר נצא אל מרכזה של הוואנה בה נבלה את היום. ניסע לאורכה של טיילת המליקון במכוניות העתיקות משנות ה-50, אחד מהמסמלים המפורסמים ביותר של קובה, אל כיכר המהפכה בו מתנוססת דמותו של צ'ה- גווארה על חזית בנין משרד הפנים. בדרכנו נבקר בהוואנה המודרנית – ברובע ודאדו אשר היה מרכז פעילותה של המאפייה של החוף המזרחי של ארה"ב ובאחד משני בתי הכנסת שבעיר שם ניפגש עם נציגי הקהילה היהודית (במידה ויהיה פתוח) ונבקר באחד המפעלים ליצור סיגרים בהוואנה בו נוכל לראות את התהליך של ליפוף עלי הטבק עד ליצירת הסיגר הקובני היקר. נראה את בניין ה-"קפיטול" המרשים ואת שדרת ה-"פראדו" הרחבה. נמשיך אל "הוואנה ויאחה" היא הוואנה העתיקה- אתר מורשת עולמי שזכה לתואר זה בזכות הכיכר המקסימה שנבנתה כאן במאה ה -16. נבקר נבקר במוזיאון הרום (הוואנה קלאב פאונד שיין) המעניין, בפלאסה דה ארמס השוקקת ובככרות הסמוכות.לאחר ארוחת הצהרים, נמשיך ונטייל ברחובות העתיקים של מרכז העיר, נראה את הקתדראלה שהחלה להבנות ב- 1748 ושכונתה "יצירה מוזיקלית מאבן" והיא אחת העתיקות ביבשת אמריקה, נחצה אל צידו המזרחי של פתח המפרץ אל תצפית יפה ממבצר אל מורו. לאחר ארוחת ערב מיוחדת בפאראדר- סוג של מסעדות בבעלות פרטית (ולא ממשלתית) הממוקמות בדרך כלל במבנים מיוחדים או בבתים פרטיים, נצא לאחד ממועדוני המוסיקה שבעיר ונהנה מהאווירה המקומית. לינה בהוואנה.
שמורת לאס טראסס

יום מספר 3 | 23.01.2020 | שמורת לאס טראסס - עמק וינאליס - הוואנה

היום נצא מהוואנה צפונה לא לפני שנבקר בשכונה מיוחדת וצבעונית מאוד בפאתי העיר. נמשיך אל מחוז "פינאר דל ריו" ולעמק וינאלס המיוחד כ- 160 ק"מ ממערב להוואנה. נעצור לביקור מיוחד בקהילה האקולוגית לאס טראסס המנהלת את עצמה כ-"קיבוץ" קובני שם נשמע על חיי הקהילה החיה בתוך שמורת הטבע. נמשיך בנסיעה אל עמק ווינאליס, בדרכנו נראה את שדות הטבק הגדלים באזור זה הנחשב ללב תעשיית הטבק הקובני. נערוך תצפית על העמק היפה ועל ה-"מוגוסטס", תופעת טבע ייחודית למקום. לאחר ארוחת הצהרים במסעדה מקומית. משם נמשיך לציור סלע ענקי המתאר את התפתחות האבולוציה. לפנות ערב נחזור להוואנה. בתום הסיור, נשוב אל הוואנה. לאחר ארוחת ערב ולינה בהוואנה.
El Nicho

יום מספר 4 | 24.01.2020 | הוואנה - פארק אל ניצ'ו (El Nicho) - סיינפואגוס - טרינידד

לאחר ארוחת הבוקר, נצא מהוואנה לכיוון דרום מערב. נגיע אל פארק El Nicho הממוקם ברכס הרי האסקמברי בין סיינפואגוס וטרינידד בו נצא לטיול קצר אל המפלים היפים והבריכות הטבעיות עם מי הטורקיז הצלולים. אם יתמזל מזלנו, נראה את ה- Tocororo, הציפור הלאומית של קובה אשר נוצותיו מזכירות את צבעי הדגל הקובני; אדום, כחול, לבן. לאחר הביקור בשמורה וארוחת הצהרים נגיע אל העיירה סיינפואגוס (מאה האבוקות). קולומבוס הגיע אל מפרץ זה במהלך מסעו השני לאמריקה ומכאן יצא במאה ה-19 חלק ניכר מהסוכר שגודל באי. נבקר במרכז העיר, בפלאסיו דה ואיה ובתיאטרון תומס טרי (במידה ויהיה פתוח). ארוחת ערב ולינה בסיינפאגוס או בטרינדד.
טרינידד

יום מספר 5 | 25.01.2020 | טרינידד

לאחר ארוחת הבוקר, נצא בנסיעה קצרה אל העיר הקולוניאלית היפה טרינידד – אחת משלושת מקומות הישוב הראשונים שהוקמו ע"י הספרדים ושהפכה להיות במאה ה- 19 לבירת המחוז המרכזי של קובה, כאן הוקמו עשרות טחנות סוכר שבהן הועסקו אלפי עבדים -תעשייה שהייתה למקור עושרה של העיר. היום ניתן עדיין לראות את שרידי העושר בבתיה המשופצים של העיר, בכנסיות המהודרות וברחובות מרוצפי האבן של העיר. במהלך ביקורנו, נסייר בכיכר המרכזית "פלאזה מיור" ונראה את בתי האחוזה סביבה. נבקר במוזיאונים המציגים את עברה של העיר בתקופותיה השונות וככל שיאפשר הזמן גם בשוק המזכרות התוסס שבעיר. נלגום גם משקה במועדון "קאנצ'אנצ'ארה "לצלילי להקת נגנים. נגיע אל מלוננו לארוחת צהרים ולמנוחה קצרה אשר לאחריה נצא לבקר ב-"עמק תחנות הסוכר" המפורסם – זכר לימי תור הזהב של תעשיית הסוכר אשר כמו העיר טרינידד, זכה למעמד של אתר מורשת עולמית ע"י אונסקו. נבקר גם בכפר הקטן איסנאגה ונעלה לתצפית יפה על העמק מהמגדל שבו. גובהו של המגדל הוא 44 מטר והוא שימש לפיקוח על העובדים בשדות. בערב נצא אל מרכז העיר כדי לחוות את האווירה המיוחדת והשמחה השוררת בה בשעות הערב לא לפני שנלמד כמה צעדי סלסה ממדריכים מקצועים (במידה והלינה תהיה בטרינדד) ארוחת ערב ולינה בטרינדד או באזור.
סנטה קלרה

יום מספר 6 | 26.01.2020 | טרינידד - סנטה קלרה - וארדרו

לאחר ארוחת הבוקר, נצא מטרינדד אל העיר "סנטה קלרה" השוכנת כמעט בדיוק במרכזה של קובה, באמצע הדרך בין הוואנה לקמגוואי. העיר מזוהה בעיקר בזכות מלחמת העצמאות הקובנית נגד משטרו של הרודן באטיסטה. נבקר ב"מוזיאון הרכבת", זכר לקרב שנערךבמהלך המהפכה הקובנית בסוף 1958 בהנהגתו של צ'ה גווארה וקמילו סינפיאגוס והכריע את המערכה, מה שגרם לעזיבתו של הרודן את קובה וסלל את הדרך להשתלטותו של קסטרו על המדינה. עוד נבקר במתחם הכולל מוזוליאום ומוזיאון וכמובן אנדרטה לזכרו של המהפכן המפורסם ארנסטו "צה" גווארה. לאחר ארוחת הצהרים , נמשיך בנסיעה אל ווראדרו אתר נופש הממוקם על חצי אי צר, חולי ומאורך שם נשהה באחד ממלונות הנופש על בסיס הכל כלול בו ניתן להנות ממגוון פעיליות, מופעים, מסעדות ובר שתייה וחטיפים חופשי לאורך כל היום והלילה. ארוחת ערב ולינה בוארדרו.
וארדרו

יום מספר 7 | 27.01.2020 | וארדרו והאזור - הווואנה

הבוקר נוכל ליהנות מחוף הים ממתקני המלון – הבריכות וחוף הים המרהיב. ניתן ליהנות מפעילות ספורט ימי חופשית (לא ממונע) וממגוון פעילות אחרות, וכמובן שתייה ובר חטיפים חופשי לאורך כל שעות היום והלילה. בשעות הצהרים, נצא לסיור באזור וורדרו. נבקר בעיירת הגשרים מטאנזס המכונה "ונציה של קובה" ובמוזיאון בית המרקחת הכולל מעבדת תרופות נדירה עם כלי פורצלן ואלפי מרשמים שנכתבו ביד בידי רופא צרפתי (במידה ויהיה פתוח). בדרכינו חזרה להוואנה. נעצור בתצפית המרשימה על עמק יומורי. ארוחת ערב ולינה בהוואנה.
סאן חוזה

יום מספר 8 | 28.01.2020 | הוואנה - טיסה לסאן חוסה (קוסטה ריקה)

לאחר ארוחת הבוקר, נשלים את סיורינו בהוואנה. במידה ויאפשר הזמן, נוכל לשוטט מעט בשוק הנמל החדש. אחר הצהרים, נצא בטיסה (דרך אל סלבדור) אל סאן חוסה, בירתה של קוסטה ריקה בה ננחת בשעה 21.30. לאחר הנחיתה ונסיעה קצרה, נגיע אל מלונינו. עקב שעת הנחיתה, תוגש א. ערב קלה. לינה בסאן חוסה.
מפלי לה פאז

יום מספר 9 | 29.01.2020 | הר הגעש פואס - מפלי לה פאז - סאן חוסה

לאחר ארוחת הבוקר, נצא אל הר הגעש פואס המתנשא לגובה של 27088 מטר. במידה ומזג האוויר יאפשר זאת נוכל לראות את לועו של ההר. משם נמשיך לגני ומפלי לה פאז בהם נמצא מפלי מים מרהיבים הנוצרים כתוצאה מזרימת נהר לה פאז במורד. באזור המפלים שהוא גם יער גשם נמצא גן הפרפרים הגדול ביותר בקוסטה ריקה, גן ציפורי שיר ויונקי דבש, תצוגה מרשימה של סחלבים ועוד. את ארוחת הצהרים, נאכל במקום במהלך היום. בתום היום המהנה, נשוב אל מלונינו בסאן חוסה. ארוחת ערב ולינה בסאן חוסה.
ציפור ופרח

יום מספר 10 | 30.01.2020 | סאן חוסה - לנדס אין לאב - ארנל-מעיינות חמים "בלאדי"

לאחר ארוחת הבוקר, נצא בנסיעה אל יער העננים באזור סאן רמון. נגיע ללודג' המיוחד "לנדס אין לאב" אותו הקימה קבוצת ישראלים יחודית במינה. לאחר ההגעה, נצא לסיור שבילים ביער הסמוך למלון ונבקר במקום. לאחר ארוחת צהרים קלה וטעימה, נשמע מפי אחד מחברי הצות את סיפורו המיוחד של המקום. לאחר שנפרד מיער העננים ונצא בנסיעה לעיירה הציורית "לה פורטונה" לפנינו, יתנשא הר הגעש ארנל ברקע כחלק מרכס הטילארן המהווה את קו פרשת המים בין האוקיינוס השקט לים הקריבי ונחשב להר הפעיל ביותר מבין הרי הגעש של קוסטה ריקה. בדרכנו, נעבור דרך "עץ האיגואנות" ונבקר את האיגואנות המסתובבות באופן חופשי במקום. לאחר ההגעה ללה פורטונה, נגיע אל אתר המעינות החמים ה-"בלאדי" ושם גם נאכל את ארוחת הערב ונלון באזור הארנל.
שלט קוסטה ריקה

יום מספר 11 | 31.01.2020 | שמורת הארנל - ביקור בחווה מקומית - שייט על אגם הארנל למונטה וורדה

לאחר ארוחת הבוקר, נערוך סיור רגלי בשמורת הארנל ונצפה מקרוב על הר הגעש. לאחר מכן, נהנה מחוויה מקומית אותנטית בחווה הממוקמת בקרבת לה פורטונה אשר בבעלותו של חקלאי קוסטה ריקני העובד בשיטות מסורתיות, מאסטר בגידולים אורגניים, ומבקרים מספרים שרק המפגש עימו שווה את כל הסיור! בעל החווה יוביל אותנו דרך מטעי פירות וירקות אורגנים אקזוטים, מקצתם לא מוכרים ויספר על השימושים בגידולים אלו בבישול ובתעשיה ויתרונותיהם הבריאותים. החווה עצמה ממוקמת ביער ראשוני יפהפה המושך באופן טבעי מינים רבים של בעלי כנף וחיות אחרות בהמשך נאכל את ארוחת צהרים במקום ונחזה בתהליך המרתק של הכנת ה-"גווארו". משקה חריף המופק מקני סוכר ובעצמנו נכין את משקה ה-"דולסה" המקומי המופק גם הוא ממיצי קנה הסוכר.תהליכי הייצור, מהקטיף, הייבוש והטחינה של הזרעים, עד לפיתוח המשקה הקדמוני וכמובן נהנה משוקולד אורגני איכותי. בתום הסיור, נצא בשיט על אגם הארנל היפה לכיוון מונטה וורדה – רכס הררי ומעוטר בצמחייה טרופית, ביערות עננים וביערות גשם. נעבור דרך העיירה סנטה הלנה, העיירה המרכזית באזור שבו חיה גם קהילה מיוחדת של "קוויקרים" אמריקאים שהגיעו לאזור בתחילת שנות ה – 50 והייתה מחלוצי החשיבה האקולוגית -תיירותית שקוסטה ריקה מובילה בה. ארוחת ערב ולינה במונטה וורדה.
Costa rica squirrel monkey

יום מספר 12 | 01.02.2020 | מונטה וורדה -הגשרים התלויים -סיור שוקולד-חוות עטלפים

את היום הבא, נקדיש לפעילות מהנה ביער של מונטה וורדה. נתחיל ב"טיול צמרות" – הליכה על הגשרים התלויים המורמים מעל צמרות עצי היער, הרעיון הוא לצפות על היער ועל בעלי החיים שבו לא מגובה הקרקע כרגיל אלה מגובה שהוא מעל הצמרות ,נהנה מחוויה מתוקה ביותר ביער הגשם – סיור שכולו היסטוריה, תרבות, מסורת וטעם, עם הסודות העתיקים של ייצור השוקולד. נלמד על התהליך, החל מגילוי השוקולד באמריקה הטרופית ועד לעיבודו למוצר שאנו מכירים היום. עץ הקקאו נחשב לקדוש בתרבויות העתיקות וכמתנה מהאלים,והוא שימש כמשקה בטקסים דתיים ובזרעיו כמטבע יקר ערך. במהלך הסיור, נלמד על כל התהליך של יצור השוקולד. לאחר ארוחת הצהרים,נערוך ביקור מעניין בחוות העטלפים בה נמצאים זנים רבים של חיה מענינת זו. ארוחת ערב ולינה במונטה וורדה.
Mangrove in Isla de Damas

יום מספר 13 | 02.02.2020 | מונטה וורדה - מנואל אנטוניו - שייט לאיי "דמאס" (Damas)"

לאחר ארוחת הבוקר, ניפרד מהאזור ההררי וניסע דרומה לאורך מפרץ נקויה לאורך חופיו של האוקיינוס השקט ובינות לצמחייה עבותה אל שמורת מנואל אנטוניו שייחודה הופך אותה לאחד משיאי הטיול. יער יפהפה ירוק הפרוש על חוף ים לבן וברקע אוקיינוס כחול כל זה מהווה תפאורה מושלמת לשפע מיני בעלי החיים. לאחר ההגעה, נצא לשייט מרתק באיי דמאס הכולל צפייה במושבת הקופים והאכלתם בליווי של מדריך יוצא דופן המכונה "האבא של הקופים". מאצ'ה "מדבר" את שפת הקופים,קורא להם בשמותיהם ומאפשר לכם מפגש אינטימי ומיוחד איתם. ארוחת ערב ולינה במנואל אנטוניו.
שמורת מנואל אנטוניו

יום מספר 14 | 03.02.2020 | שמורת מנואל אנטוניו - ספארי תנינים - סאן חוסה

הבוקר נצא לסיור בשמורה המשתרעת לאורך החוף. נראה את יער הגשם הגולש עד קו המים ונפגוש באיגואנות ובקופי קפוצ'ין שיציצו בנו ממרחק לא גדול. בין מיני הצמחייה נוכל למצוא גם סוגי סחלבים לצד מיני הצמחים "המסורתיים" דקלי קוקוס, שרכים ואפיפיטים וכמובן נוכל לשכשך גם במי האוקיינוס הצלולים. ניפרד מהחוף ונצא חזרה אל סאן חוסה. בדרכנו נעצור בנהר הטרקולס ל"ספארי תנינים" בו נשוט בנהר ונצפה בתנינים החיים בו ובאנשי הצוות המאכילים אותם.במידה ויאפשר הזמן, נעבור בעיירה היפה סראצ'י המפורסמת בגלל כרכרת הקפה הגדולה בעולם המעוטרת באיורים בעבודת יד, היא פריט האומנות המפורסם ביותר בקוסטה ריקה אשר נכנסה לספר השיאים של גינס. ארוחת ערב ולינה בסאן חוסה.
שלט קוסטה ריקה

יום מספר 15+16 | 05.02.2020 - 04.02.2020 | סאן חוסה - טורונטו - ת"א

הבוקר נצא אל שדה התעופה ונצא בטיסה חזרה אל ישראל דרך עצירה קצרה בטורנטו. ננחיתה בת"א בשעות הבוקר של היום ה-16. מלאי חוויות, תמונות ומזכרות…

תאריכי יציאה ומחירים

תאריך יציאה: 21.01.2020
תאריך חזרה: 06.02.2020

מחיר לאדם בחדר זוגי עד 18/10/2019: 4860$
מחיר לאדם בחדר זוגי מ-19/10/2019 ועד 16/11/2019: 4985$
מחיר לאדם בחדר זוגי מ-17/11/2019 ועד 17/12/2019: 5289$
מחיר לאדם בחדר זוגי מ-18/12/2019 ואילך: 5360$
תוספת ליחיד בחדר: 780$

הנחת נוסע מתמיד בחברת מסעות: 100$

טיסה עם חברת אייר קנדה.

מפת המסלול

המחיר כולל:

המחיר אינו כולל:

כניסות וביקורים בקובה
הוואנה: הוואנה העתיקה וארבעת הכיכרות, מוזיאון הרום, הוואנה המודרנית, ביקור בבית הכנסת (במידה ויהיה פתוח), רובע ודאדו, טיילת המליקון, כיכר המהפכה, בית מלאכה לייצור סיגרים, מופע מוסיקה קובנית,ארוחת ערב בפארדראר (מסעדה בבית מקומי), סיור במכוניות עתיקות, השמור האקולוגית לאס טראסס, סיינפואגוס והאזור: שמורת אל ניצ'ו, ביקור בפנינת הדרום – העיר סיינפואגוס בארמון פרר ובמרכז העיר. טרינדד: סיור בעיר העתיקה, ביקור במוזיאונים המוקדשים להיסטוריה של העיר, משקה ומוזיקה בבר קצ'נצ'רה, עמק תחנות הסוכר ותצפית מהמגדל. שיעור סלסה סנטה קלרה: מתחם המוזוליאום של צ'ה גווארה ומוזיאון הרכבת.

כניסות וביקורים בקוסטה ריקה
סאן חוסה והאזור: מפלי לה פאז וחוות הפרפרים, הר הגעש פואס. סיור בשבילי היער המקיפים את האזור, חווית גלישה בקנופי למעוניינים (ללא תוספת תשלום). לה פורטונה והר הגעש ארנל: רחצה וארוחת ערב במעיינות החמים, ביקור בחווה חקלאית, שייט למונטה וורדה על אגם הארנל. רכס ה"מונטה וורדה": הליכה בגשרים התלויים". שמורת מנואל אנטוניו: ביקור בשמורה, שייט יחודי בין שיחי המנגרובים למושבת הקופים.

לתשומת ליבכם
בקובה ישנה מצוקת חדרים גדולה מאוד החל משנת 2015 עקב הסכם השלום עם ארה"ב. כמות הביקושים לקובה גדולה מאוד אך אין תשתית מספקת של בתי מלון, לכן יתכן והקבוצה תשתכן במלונות 3 כוכבים ואף תפוצל לכמה בתי מלון. כמובן שאנו עושים ימים כלילות עד הרגע האחרון על מנת להשיג את בתי המלון הטובים ביותר ושהקבוצה תתאכסן באותו בית מלון. ככל שתקדימו להרשם והטיול יובטח, כך נוכל להשיג את בתי המלון הנמצאים בעדיפויות הראשונות שלנו מכיוון שלא ניתן להזמין בתי מלון ללא רשימת נוסעים אמיתית.